Do tejto skupiny patrí napríklad kríženec Eleagnus x ebingei, ktorý sa pestuje aj v niekoľkých pestrolistých formách. Tieto hlošiny zostávajú krásne aj cez zimu, v krajinách s miernou zimou sa dokonca používajú aj pre výsadbu živých plotov. Dobre znášajú prípadné tvarovanie, takže sa dajú udržať v kompaktných tvaroch a nižších veľkostiach.
Našim najčastejšie pestovaným druhom je hlošina úzkolistá (Eleagnus angustifolia). Je to jeden z najodolnejších kríkov voči extrémnym podmienkam. Strieborno šedé listy dobre odrážajú slnečné žiarenie, vďaka čomu dokážu rásť na teplých stanovištiach – aj pri cestách a diaľniciach. Rovnako dobre prosperuje aj v mestskom prostredí. Jej kvety sú silno aromatické, alergici na ne nereagujú moc dobre. Bývajú ale predmetom zberu a používajú sa k získavaniu esenciálnych olejov, ktoré sa používajú vo voňavkárskom priemysle. Výťažky z tejto hlošiny sa skúmajú ako nádejný prostriedok s protirakovinovými účinkami.
Do tretice – stretnúť sa ešte môžeme s druhom, ktorý sa označuje ako Eleagnus umbellata . Je to krík, ktorý vytvára veľké množstvo drobných, ale chutných plodov. Vyrábajú sa z nich marmelády i šťavy, ale aj tento druh má liečivé účinky.